///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28155
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/08 - 12:47
جمعی از جوانان پارس آبادي در اقدامی خودجوش و آتش به اختیار اقدام به تعمیر و نصب سیستم روشنایی، تعمير سقاخانه و آبياري درختان كنار مزار شهداي گمنام كردند.

به گزارش آران مغان، "هر بار با تاریکی آنجا مواجه مي شدیم دلمان بدرد مي آمد که این رسم مهمان نوازی نیست، قرار نیست شهدایی را به شهر خود دعوت و از آنها اینگونه با بی مهری پذیرایی کنیم" اين جملاتي بود كه از زبان جمعي از جوانان پارس آبادي جاري شد. جوان هايي كه در اقدامی خودجوش و آتش به اختیار اقدام به تعمیر و نصب سیستم روشنایی، تعمير سقاخانه، آبياري درختان و شستشوي مزار شهداي گمنام كردند تا بيشتر از اين شهدا در غربت نمانند.

حرف از نقد کردن و زیر سوال بردن مسئولان نیست بلکه فقط درد دلی است تا شاید برخی از مسئولان که در مشغله روزانه خود گرفتار شده اند و این پشت میز نشینی ها را مدیون خون شهدا هستند، بیدار شوند و به خود آیند.

بی‌شک یکی از مکان‌های مهم برای ترویج فرهنگ و اندیشه ناب اسلامی مزار شهیدان و البته يادمان شهداي گمنام است که باید برای فرهنگ‌سازی به زیرساخت‌ها مناسب و متناسب تجهیز شوند.

شهدا با اينكه غريب اند و غربت جزئي از شهادت است اما اين مطلب را با ديدن مزار شهداي گمنام پارس آباد كه در تاريكي بوده و درختان همجوارش كه چند سالي هم مي شود آبياري نشده، بيشتر درك مي كنيم. مزاري كه متاسفانه با وجود چندين متولي فرهنگي از حيث نگهداري، روشنايي و ساير جهات با مشكل جدي مواجه است.

حال چرا در پیشانی و مرکز شهر وضعیت این‌گونه است سؤالی است که باید از مسئولان و متولیان امر به خصوص دستگاه‌های فرهنگی پرسیده شود.

اينك جمعي از جوانان بي نام و نشان پارس آبادي با فرمان "آتش به اختيار" رهبري كمر همت بسته و نه تنها سيستم روشنايي و سقاخانه شهداي گمنام را تعمير و راه اندازي كردند، بلكه چندين اصله درخت در جوار اين مزار را كه به علت عدم رسيدگي متوليان در آستانه خشك شدن بود آبياري كرده و جان تازه اي به آن بخشيدند.

سئوال اينجاست، وقتی در این پارک سرمایه‌های معنوی همانند مقبره شهدای گمنام وجود دارد چرا نباید در حفاظت از آن و ایجاد امنیت متولی خاصی معرفی شود تا مردم بتوانند علاوه بر فیض بردن از این محیط معنوی از فضای خوب و وسیع آن برای تفریح استفاده کنند.

يادمان باشد شهید گمنام یعنی کسی که می‌توانست عقب بیاید اما ماند و تا آخرین قطره خون خود جنگید تا ما امروز در آسایش باشیم، پس شایسته است مزارشان که میعادگاه عاشقان و دلدادگان زیادی است همیشه آباد و روشن باشد.

فقط ای‌کاش که تنها وصیت‌نامه شهدا را شعار قرار نداده و کمی نیز به آن عمل کنیم و یادمان باشد شهدا چراغ راه شدند تا راه را گم نکنیم.

///

///

////

////

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

اجرکم عندالله

دین اسلام و قرآن جزو اعتقادات و باورهای ماه هستند و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافعان حرم و شهدای آینده بانیان اصلی و نگهدارنده فرهنگ اسلام ناب محمدی هستند و خواهند بود و جوانانی که یاد و خاطره شهدای عزیزمان را در هر جای دنیا زنده نگه میدارند یک سرو گردن از دیگران جلوترند. درود بر همه شما جوانان عزیز و فرهنگ ساز، همه جوانان در زمان خود گل سرسبد مردمان خویش می باشند

دستت تک تک عزیزان درد نکنه و اجرتان شهادت در راه خدا.
ارسال نظر