///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27836
تاریخ انتشار: ج, 1396/04/23 - 11:56
دو ماه از تحویل گندم کشاورزان پارس آبادی به دولت می‎گذرد، اما هنوز کشاورزان این منطقه مرزي هنوز موفق به دریافت پول محصولات خود نشده اند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، دو ماه از تحویل گندم کشاورزان پارس آبادی به دولت می‎گذرد، اما هنوز کشاورزان این منطقه موفق به دریافت پول خود نشده اند؛ این در حالی است که در روزهای نخست برداشت گندم، مسئولان از خرید تضمینی این محصول و پرداخت پول آن در کمترین زمان خبر داده بودند.

 

در حالی که یک کشاورز با رنج و مشقت تمام زحمت یکساله خود را به مراکز خرید و سیلوها تحویل داده است، وقت حساب و کتاب همه چیز به فراموشی سپرده شده است و اکنون بیش از دو ماه است کشاورزان پارس آبادی چشم انتظار مطالبات خود هستند.

 

شعار "خرید تضمینی" دولتمردان که امسال هم طبق روال سالهای گذشته موقع برداشت محصولاتی همچون گندم سر از مراکز خرید و تعاونی ها درآورد؛ و در حالی که انتظار می رفت مسوولان حداقل نسبت به سال گذشته به شعار خرید تضمینی گندم جامه عمل پوشانده و در کمترین زمان ممکن اقدام به پرداخت پول کشاورزان کنند، اما انگار امسال نیز این شعار دولت در حد حرف باقی مانده است و کشاورزان پارس آبادی که دو ماه است محصولات خود را به مراکز خرید تضمینی داده اند، هنوز پولی دریافت نکرده اند و حالا حالا ها باید منتظر دریافت دسترنجشان باشند.

 

در حالی کشاورزان پارس آباد بعد از تحویل محصولات خود به مراکز خرید تضمینی با مشکل دیرکرد طلب خود مواجه هستند که در مقابل، کشاورزان سایر شهرهای کشور در کمترین زمان ممکن به پول محصولات خود می رسند که نمونه همین شهرها را می توان به شهرستان بیله سوار اشاره کرد که به گفته فرماندار این شهرستان 50 درصد از مطالبات گندم کاران پرداخت شده، اما هنوز خبری از پرداخت پول کشاورزان پارس آبادی نیست.

 

نارضايتي كشاورزان شهرستان پارس آباد در عدم دريافت پول گندم هايشان در حالي است كه حسن عباسی، معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی از پرداخت دومرحله‌ای مطالبات کشاورزان خبر داد و گفته بود: امسال سیستم و مکانیسمی جدیدی برای پرداخت مطالبات کشاورزان گندم کار در نظر گرفته شده تا به گونه ای باشد که آنها بتوانند بهای محصولشان را در دو مرحله دریافت کنند؛ یعنی نیمی از بهای محصول خود را در هنگام تحویل گندم به دولت دریافت می‌کنند و مابقی آن را در اسرع وقت به حسابشان واریز خواهیم کرد.

 

به گزارش آران مغان، بسیاری از مردم شهرستان پارس آباد درآمد و زندگیشان متکی به کشاورزی است و از دولت و مسوولان و نماینده مردم شهرستان انتظار می رود نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان پیگیری نمایند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

باسلام پول مطالبات کشاورزانی که به غله روحکندی دادند پرداخت شده چون مراکز خرید پارس آباد و تعاونی ها دیرتر لیست را به بانک دادند دیر پرداخت شده اند چون پول ها را از شرکت بازرگانی دولتی از روی چک لیستها که همون اول مراکز خرید به بانکها دادند پرداخت شده.دولت مقصر نیست اونایی که تو مراکز خرید هستند و از سیستم سر در نمیارند که چک لیستا رو بدن اونا مقصرند.بیخودی گناه اونا رو به گردن دولت نیاندازید.

هر چه قدر تلاش کنید برای تخریب دولت خودتان خراب میشوید .به رای ملت احترام بگذارید و پیام های دلخواه را نگذارید

این دولت از اولش هم اینکاره نبود و اشتباهی به عرصه وارد شده ولی انصافا تبلیغاتشان حرف نداره
ارسال نظر