تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30968
تاریخ انتشار : چ, 1398/01/07 - 12:57
هنرنمایی وارونه نویس پارس آبادی در شبکه سه؛
مغان در عصرجدید

هرچند وارونه نوشت! اما هنرمندانه نوشت، اصلِ هنر او در همان وارونه نویسی بود که از پَسش چه زیبا برآمد، کاری که اندک افرادی به آن شَمایل و به آن سَبک از خوش نویسی قادرند.

آران مغان، عابدین، آن مردِ قلم بدستِ خوش نویس، هرچند وارونه نوشت! اما هنرمندانه نوشت، اصلِ هنر او در همان وارونه نویسی بود که از پَسش چه زیبا برآمد، کاری که اندک افرادی به آن شَمایل و به آن سَبک از خوش نویسی قادرند.

جسارت و شجاعتِ عابدینِ مغانی، ستودنیست، چرا که حاضر شدن جلوی چندین دوربینِ صدا و سیما، در معرض قضاوتِ داوران، جلوی چشم صدها حُضّار و تماشگران، کار هر کس نیست، همراهی مادر عابدین، با آن عشقِ مستانه ای، با آن لباسِ زیبای شیرزنانِ عشایر مغان که سبزینگی، صداقت و مهرِ عشایرمغان در آن لباس الوانِ تابان، هویدا بود، انگار سبلان، سهند، تپه نادرشاه، رشته کوه های خروسلو به هم چسبیده بودند و پشت عابدین بودند تا نام آذربایجان در پایتخت ایران زمین در آن استودیویِ استعداد یابی طنین انداز شود و چشمانِ عاشقانه یِ مادرِ عابدین، چه مستانه اشک شوق ریخت، گویی که قطراتی از رودخانه یِ همیشه جاریِ ارس (آراز) از گونه های نورانی مادرش چِکه میکرد.

آری، عصرجدید امشب میزبانِ میهمانانِ جدیدی بود، جوانی از خطه ی زرخیز مغان، بنام عابدین مستانه و مادری دل نگران و ذوق زده از هنرنمایی فرزندش. چه شبی بود، لذت بخش، شیرین و غرور آفرین، درود می فرستم به مادرِ  عابدین که با لباس محلی اَش ، نمادِ زنِ با غیرت مغانی بود، درود می فرستم به "عابدین مستانه" که سفیرِ سلام رسان از شهرِ پُرآوازه یِ پارس آباد مغان بود.

بیایید وارد صفحه یِ عصر جدید روبیکا شویم و به عابدین مستانه، رای دهیم تا او به مرحله بعدی عصر جدید راه یابد و باز شاهد هنرنمایی این جوان مغانی باشیم و نام مغان یکبار دیگر در گوش میلیون ها تماشگر تلویزیون طنین انداز شود.

///

///

انتهای پیام/

ارسال نظر