تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30945
تاریخ انتشار : د, 1397/12/27 - 23:32

ماههاست که واگذاری کشت و صنعت مغان با حساسیت بسیار بالایی از طرف افکار عمومی استان رصد می شود، از اینرو مسئولیت روابط عمومی این شرکت با توجه به هجمه های صحیح و ناصحیح و پاسخگویی منطقی، دو چندان می شود.

به گزارش آران مغان، ماههاست که واگذاری کشت و صنعت مغان با حساسیت بسیار بالایی از طرف افکار عمومی استان رصد می شود، از اینرو مسئولیت روابط عمومی این شرکت با توجه به هجمه های صحیح و ناصحیح و پاسخگویی منطقی، دو چندان می شود.

گویا مدیران جدید بجای تمرکز بر انتصاب فردی حرفه ای و کار بلد در این زمینه، پست روابط عمومی را به فردی تفویض کرده اند که در اولین اقدام خود بعد از انتصاب، با استراتژی ناشیانه، تعدادی از اصحاب رسانه و فعالان مجازی را عازم تبریز و شرکت شیرین عسل کرده تا به زعم خود در این بازدید فضا را تلطیف کرده و هجمه های بدون مستند بر علیه این مجموعه را تعدیل نماید.

کاری به اسامی نفرات دعوت شده نداریم و مطمئن هستیم اکثر بازدید کنندگان از فعالان رسانه های مجازی هستند که دارای کانال های خبری نیز می باشند. سوال اینست که چرا بعد از تعدیل فضای غبار آلود در طی روزها و ماههای گذشته، منصوبان جدید با چه استدلالی بهانه دست بهانه جویان می دهند و فضا را به سمت تشنج هدایت می کنند.

انعکاس اخبار صحیح از این مجموعه و توانایی ها و امکانات خریدار شرکت، با زبان و قلم حرفه ای، مهم ترین خلا رسانه ای حال حاضر شرکت محسوب می شود. تیم رسانه ای مالک جدید شرکت باید به این نکته توجه جدی داشته باشد که اولویت اساسی بایستی بر کاهش دغدغه ها و نگرانی های واگذاری باشد و حواشی به حداقل ممکن برسد. نه اینکه مسیر به سمتی هدایت شود که با این درماندگی حاصل از بی اطلاعی، هیزم به آتش موافقان و مخالفان ریخته و فضا را بیش از گذشته بر علیه روند واگذاری و تسهیل در تحکیم فعالیت های این شرکت آلوده نموده است.

فی الواقع مالک جدید باید به این نکته واقف باشد که منطقه مغان به خاطر بافت سنتی حاکم در آن و مراودات عامیانه فشرده بین اهالی، دغدغه آب و خاک کل منطقه علی الخصوص شرکت کشت و صنعت را دارد، فلذا وی بایستی بر اساس تجاربی که از سالها تجارت اندوخته است، در برنامه ها و هدف گذاری های بعدی، تصمیمات سنجیده ای بگیرد.

انتصاب افراد فاقد توانمندی تصمیم گیری در شرایط سخت، چه در این شرکت و چه در سایر نهادها، در کوتاه مدت و بلند مدت سبب وارد آمدن خسارت های جبران ناپذیری بر پیکره هر سازمانی می شود. با جمع بندی جمیع جهات به نظر می رسد بر خلاف فضاسازی هایی که در راستای اهمیت خریدار انجام گرفته است، ناشی گری در استفاده از نیروهای کارآمد در پست های کلیدی، بیش از پیش عیان شده است به طوری که اینگونه انتصابات دست مدیریت دولتی در این بنگاه اقتصادی را نیز از پشت بسته است.

اگر قرار باشد سایر تغییرات و تحولات در مسئولیت های بالای این شرکت نیز به همین سیاق ادامه داشته باشد، باید از هم اکنون منتظر نابودی کشت و صنعت بر اثر مدیریت بخش خصوصی بود.
انتظار می رود روابط عمومی کشت و صنعت مغان، مولفه ها و شرایط احراز رسانه هایی که به این بازدید دعوت شده بودند را نیز اطلاع رسانی نماید. همچنین افکار عمومی همچنان منتظر هستند که نتایج این بازدید و عواید حاصل از آن در جهت کاهش هجمه ها، منتشر شود.

علیرغم گذشت چندین روز از زمان سفر، بغیر از چند خبر کوتاه و خبر تکمیلی از یک خبرگزاری، هنوز اخباری کامل از آن منتشر نشده است که بنظر می رسد  خروجی این بازدید تنها هزینه سفر را بر دوش صاحبان آن تحمیل کرده است و تنها در فضای مجازی و آن هم توسط مخالفان واگذاری و مدعیان دعوت به بازدید، اطلاع رسانی می شود که در نهایت مثل سیاق گذشته، تبدیل به تخریبی جهت دار شده است.

انتهاي پيام/

ارسال نظر