تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30607
تاریخ انتشار : پ, 1397/09/29 - 00:51

شركت کشت وصنعت علی رغم تمام پتانسیل کشاورزی که بزرگترین کشت وصنعت خاورمیانه محسوب می شود فقط ۷۰۰ میلیون بیشتر از باشگاه پرسپولیس در سازمان خصوصی سازی قیمت گذاری شده است.

آران مغان، در حالی که وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی عزم جدی برای واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی دارند شنیده می‌شود رقم پایه‌ای که برای باشگاه پرسپولیس در نظر گرفته شده حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

این رقم برای باشگاه پرسپولیس قیمت گذاری می شود که این برند یک باشگاه ورزشی است و فوتبال ایران چندان برای باشگاه ها منبع درآمد محسوب نمی شود.

این در حالی است که کشت و صنعت مغان علی رغم تمام پتانسیل کشاورزی که بزرگترین کشت وصنعت خاورمیانه محسوب می شود فقط ۷۰۰ میلیون بیشتر از باشگاه پرسپولیس در سازمان خصوصی سازی قیمت گذاری شده در حالی که این شركت داری هزاران هکتار زمین کشاورزی حاصلخیر، چندین کارخانه از جمله کارخانه قند، مجتمع دامداری صنعتي؛ باغت ميوه، دارای چندین دستگاه از تجهیزات و ادوات کشاورزی مدرن است و در صورت مدیریت مناسب می تواند یک شرکت کاملا سودآور و بی نظير در کشور باشد كه درآمد آن با هیچ بنگاهی قابل قياس نیست.

قیمت گذاری کشت و صنعت مغان كه به گفته نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس، حكايت از سوء مدیریت، رانت های پیاپی و غیر شفاف بودن شركت دارد و قیمت مبنا و پایه، نه تنها غیر واقعی و غیرکارشناسی بوده بلكه گفت و شنودهاي اهالي منطقه كه اين روزها در محافل بين آنها رد و بدل مي شود حكايت از رانت در سازمان خصوصی سازی دارد.

البته اين را اضافه كنيم كه قیمت پرسپولیس بخاطر محبوبیت و افتخارات تیمی و برند بزرگ ورزشی قیمت منطقی است، اما کشت و صنعت مغان بخاطر پتانسیل هایش قابل مقایسه با باشگاه ورزشی ایران نیست؛ اما به نظر مي رسد در سازمان خصوصی سازی ایران قیمت هر دو نزدیک به هم دیگر است.

فياض صادقي/ كانال بدون تعارف اردبيل

انتهاي پيام/

دیدگاه‌ها

به شیرعسل به قیمتمتری1900تومان!!!فروخته شد.افسوس
ارسال نظر