///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29791
تاریخ انتشار : ج, 1397/03/04 - 15:38

اگر شاهد مراجعات حضوری در فرمانداری پارس آباد باشید متوجه می شوید بسیاری از مشکلات شهروندان که به فرماندار ارجاع داده می شود ناشی از ضعف مدیر دستگاه مربوطه است و بیشترین انرژی و وقت را از فرمانداری می گیرد.

به گزارش آران مغان، بی شک رسیدن به هر موفقیتی بدون داشتن ابزار و لوازم آن امکان پذیر نیست. مدیریت هم ابزار خاصی نیاز دارد که اصلی ترین آنها کاراکتر و شخصیت مدیر است.

یک مدیر موفق دارای شاخصه هایی است از جمله: انگیزه، مهارت های ارتباطی، استقامت، تسلط، صبر و شکیبایی، ذکاوت و زیرکی، راستی و صداقت، تشویق و پاداش دادن، مردم سالاری، قدرت پیش بینی ، عملگرا بودن، پیشرو بودن، تفویض قدرت، جذابیت (مجله موفقیت شماره ۲۰). اما در شهرستان مرزی پارس آباد موضوع کمی متفاوت تر است و انتخاب یک مدیر براساس شاخص ها و توانمندی نیست و بیش تر بر اساس لابی و جریانهای خاص صورت می گیرد.

برخی از مدیران ناکارآمد پارس آباد که تنها دلیل واگذاری پست مدیریتی به آنها رابطه بازی و… است و چیزی در چنته ندارند، و نیاز است جای خود را به مدیرانی کارآمد بدهند تا مطالبات مردم این شهرستان در بخش‌های مختلف برآورده شود.

در اين ميان متاسفانه آفتی که شاید بیش از نیمی از توان فرماندار و مجموعه فرمانداری پارس آبادمغان را گرفته است وجود تنی چند مدیر ضعیف و ناکار آمد است که باعث ایجاد چالشهای بسیاری در شهرستان شده اند.

در این مبحث قصد بر مطرح کردن مطالبات مردم نیست چون این مطالبات بارها و بارها مطرح شده است و تقریبا همگان بر آن واقفند. موضوع این یادداشت تاکید بر کنار گذاشتن مدیران ناکارآمد می باشد که توان ایجاد هیچ تحول و اقدامی را برای شهرستان و مردم این دیار ندارند. (در صورت لزوم آنها معرفی می شوند)

مدیرانی در شهرستان پارس آباد هستند که همیشه از فعالیت و جلوی چشم بودن فراری هستند و در سکوت خود از عملگرایی و کار فراری هستند. آنها حتي راضی نگه داشتن مدیران کل را خوب بلدند و می دانند چگونه با آنها کار کنند و مدیران کل بعضی از ادارات نیز به کلی از اوضاع شهر و مردم بی خبرند و نمی دانند مدیران آنها چه معضلاتی برای مردم و شهروندان ایجاد کرده اند.

مدیرانی در شهرستان پارس آباد هستند که حتی توان درخواست برای جذب اعتبارات و دفاع از بودجه اداره متبوع خود را ندارند و حتی در تامین هزینه های جاری اداره خود مانده اند و از اینکه درخواستی را به مدیرکل خود بدهند نگرانند و بجای کار و تلاش و برنامه ریزی، به فکر حفظ میز خود با هر ترفند و روش هستند و لابی را جایگزین کار و تلاش کرده اند.

آری مدیران بی تدبیر جایی در شهرستان پارس آباد ندارند و لازم است فرماندار محترم و مسئولان استانی در اولین اقدامات خود در دولت دوازدهم توجه خاص و ویژه ای به مقوله مدیریت در شهرستان پارس آباد داشته باشند.

با نگاهی به مشکلات شهرستان پارس آباد به وضوح مشخص است که چه مدیرانی باید تغییر یا اصلاح شوند. اگر شاهد مراجعات حضوری در فرمانداری پارس آباد باشید متوجه می شوید بسیاری از مشکلات شهروندان که به فرماندار ارجاع داده می شود ناشی از ضعف مدیر دستگاه مربوطه است و بیشترین انرژی و وقت را از فرمانداری می گیرد.

هرچند این موضوع شامل مدیران توانمند و دلسوز شهرستان نمی باشد و نوک پیکان این درخواست و نقد رو بسوی مدیرانی است که ضعیف و ناتوان هستند و باعث ایجاد مشکلات فراوان برای مردم شده اند. اما حداقل این یادداشت کوتاه شاید تلنگری باشد بر مدیرانی که کارآیی لازم را ندارند و در اداره کوچکترین امور خود با مشکلات فروانی روبرو هستند. امید آن است حداقل به خود آیند و با استفاده از مشاوره های درست و استفاده از تمامی ظرفیتها تغییر رویه ای در رفتار و عملکرد خود ایجاد کنند و برای توسعه این دیار گامهای محکمی را بردارند.

بدون هیچ شک و گمانی فرماندار با تدبير و بومي شهرستان پارس آباد تسلط و شناخت کاملی از شورای اداری خود دارد و ضعف ها و ناتوانی مدیران خود را به وضوح می داند و مي طلبد که تغییری اساسی در ترکیب شورای اداری شهرستان انجام دهد.

امید می رود مدیران ناکارآمد با الگو گرفتن از مدیران کاربلد شهرستان به ارائه گزارش عملکرد خود به صورت شفاف به مردم روی آورند و از نقد نهراسند. هرچند اعتقاد بر این است مدیری که توانایی ندارد باید کنار رود اما با این وجود شاید با این تلنگر به خود آید و برای رفع مشکلات مردم و شهرستان اساسی کار کند.

به هرحال این پایگاه خبری در نظر دارد از این پس مدیران ضعیف شهرستان را به چالش بکشد تا شاید مسئولان تدبیر و امید چاره ای در این زمینه بیندیشند و تصمیم قاطعی بگیرند.

در پایان جا دارد از مدیرانی که تحولی در شهرستان پارس آباد ایجاد کرده اند و برای ارباب رجوع احترام قائلند قدردانی شود و قطعا مردم نیز حساب این مدیران دلسوز را از دیگر مدیران ناکارآمد که به میزهای خود چسبیده اند جدا می دانند و قدردان مدیران و مسئولان دلسوز شهرستان هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

بسیار سپاسگزار از گزارش خوبتان ، لطفا سری هم به بزرگترین شرکت دولتی منطقه مان ( کشت و صنعت مغان ) بزنید که از دست مدیران نالایق رو به نابودی است .
ارسال نظر