///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28239
تاریخ انتشار : ي, 1396/06/19 - 11:39

از مدت ها پیش زمزمه ایجاد منطقه گردشگری و ایجاد اشتغال جوانان ورد زبان مسئولان استانی و شهرستانی بود تا اینکه مسئله واگذاری دریاچه شهرک کشت صنعت مغان به بخش خصوصی مطرح و در روز خبرنگار با مانور برخی مسئولان به همراه عده ای خبرنگار با چند دستگاه قایق این پروژه مثلا افتتاح شد

به گزارش آران مغان، از مدت ها پیش زمزمه ایجاد منطقه گردشگری و ایجاد اشتغال جوانان ورد زبان مسئولان استانی و شهرستانی بود تا اینکه مسئله واگذاری دریاچه شهرک کشت صنعت مغان به بخش خصوصی مطرح و در روز خبرنگار با مانور برخی مسئولان به همراه عده ای خبرنگار با چند دستگاه قایق این پروژه مثلا افتتاح شد اما از آنجایی که دادستان بعنوان مدعی العموم در قانون اساسی جایگاه ویژه و مهمی دارد از فرمانداری پارس آباد مغان خواسته تا مجوز های لازم از اداره های مربوطه را به این دادستانی ارائه نماید.

متاسفانه چون مجوزهای لازم برای فعالیت قانونی ارائه نشد دادستان برای حفظ امنیت جان شهروندان از فعالیت این مجموعه جلوگیری نموده است تا تکلیف آن را قانون مشخص نماید.

بعد از این ماجرا برخی مسئولان پارس آباد با استفاده از عده ای خبرنگار نما در فضای مجازی به شانتاژ افکار عمومی پرداخته و دادستان را بخاطر غیر بومی مانع پیشرفت پارساباد تبلیغ نمودند البته این فضا سازی ها در این جهت بود که سید عبداله طباطبائی شاید تحت فشار افکار عمومی در اجرای عدالت پا پس نهد و آنها بتوانند به منافع خود برسند اما غافل از اینکه طباطبائی این دادستان دلسوز و مردمی تحت هیچ شرایطی برای اجرای قانون عقب نشینی نمی کند چرا که تنها دادستان پارس آباد است که به روایت اهالی شهر جهت اجرای قانون، عدالت و تامین آرامش و امنیت مردم حضوری چشمگیر در محافل عمومی دارد.

اما مهمترین انتظار اینجانب بعنوان یک روزنامه نگار که نماینده افکار عمومی هستم این است که امیدوارم مسئولان و در راس آن فرماندار پارس آباد مغان به سوالات اینجانب جواب دهند‌.

۱- آیا ملاک فعالیت همه مسئولان و سران کشور مگر قانون نیست؟

۲- مگر برای انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی از همه قومیت ها و از همه جای ایران بخاطر حفظ مرز و بوم این مملکت شهید تقدیم انقلاب و رهبری نکرده ایم؟

۳- اگر همه جای ایران متعلق به همه ایرانیان است پس چرا به دادستان یک مملکت که جهت حفظ جان شهروندان اقدام کرده، غریبه می گویید و ذهنیت افکار عمومی جامعه را بر علیه ایشان می شورانید؟

۴- مگر همین دادستان نبود که در قضیه آتنا همراه با نیروهای انتظامی و امنیتی شب روز از هیچ کوششی فروگذار نشد تا اینکه در عرض ۲۰ روز قاتل پیدا و دل میلیون ها ایرانی تسلی پیدا کرد.

۵- آیا واقعا دریاچه شهرک دارای مجوز های لازم برای فعالیت بود که دادستان پارس آباد فعالیت آن را متوقف کرد؟

۶- مگر فرماندار یک شهرستان می تواند مجوز فعالیت گردشگری صادر کند؟

۷- اگر فرماندار مسئول صدور مجوز گردشگری است پس در قانون برای اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چه وظیفه ای تعریف شده است؟

۸- آیا مکان مورد استفاده جهت قایق سواری خود داری نجات غریق بوده و یا افراد فعال در آن مجوز و مدرک نجات غریق دارند؟

۹- آیا اینکه در فضای مجازی دادستان یک مملکت را به بیگانه، غریبه و مانع پیشرفت منطقه معرفی کردن بنظر شما تشویش اذهان عمومی نیست؟ دادستانی که در ماجرای آتنا افکار عمومی بخاطر تلاشش معتقد بودند انگار فرزند خودش را گم کرده است.

۱۰- شرکت گرداننده دریاچه شهرک در کدام‌ مزایده برنده شده است آیا در این باره می توانید برای افکار عمومی مدرک ارائه نمائید ؟  

۱۱- اگر فقط یک اتفاق کوچک در آن دریاچه رخ دهد و قایقی واژگون شود بنظر شما فاجعه آتنا به گونه ای دیگر تکرار نمی شود؟

۱۲- اگر فاجعه رخ دهد چه کسی پاسخگوست؟

۱۳- بنظر جنابعالی تاوان تمام مصیبت ها را همیشه باید مردم شریف مغان و چند توریست بیچاره بپردازند؟

آقایان مسئول، چه خوب بود بجای جوسازی بر علیه دادستان دلسوز و کار بلد پارس آباد، بجای دلسوزی به گردشگاه ملت، چاره ای به جاده های مغان بیندیشید که تبدیل به قتل گاهی عظیم شده است.

به جای دریاچه بی نام نشان شهرک به فکر کشت و صنعت و دامپروری مغان باشید که بخاطر سوء مدیریت از هفت هزار کارگر و کارمند به ۷۰۰ نفر رسیده است.

به جای فکر تفریح مردم‌ به فکر پول گندم مردم‌باشید که هنوز دولت پرداخت نکرده و مردم را در گرفتاری مالی شدید قرار داده است لطفا شما به وظیفه قانونی خود عمل کنید ما تفرجگاه خود را پیدا میکنیم.

حسین کوهی زرگر؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه آوای روز

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

ارسال نظر