///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28207
تاریخ انتشار : س, 1396/06/14 - 18:55
گزینه‌های جدی برای تصدی‌گری شهرداری اردبیل؛
زنجانی یا غیر زنجانی؟

با توجه به اتمام موعد مقرر شورای شهر اردبیل برای اعلام کاندیداتوری برای تصدی‌گری شهرداری به نظر می‌رسد شانس جواد زنجانی برای تصاحب این پست به مراتب بیشتر از دیگر گزینه‌ها باشد.

به گزارش آران مغان به نقل از سبلان‌ما، موعد مقرر شورای شهر برای اعلام کاندیداتوری افراد برای تصدی‌گری شهرداری اردبیل به پایان رسید.

جواد زنجانی،عباس کریمی، فرید صالحی عالی، عبدالعزیز ابراهیم‌زاده، محبوب تیزپاز نیاری، علی نظری شیخ احمد، محمد دوست‌کامی، محمدرضا نقوی‌نیا، حمید لطف‌اللهیان، محمد صادق اصغری کله‌سر، امیر دانش،قاسم محمدی، عوض علیپور، پیمان ادیب نیاری، جابر معظم‌نژاد و سید حامد عاملی افرادی بودند که رسما برای تصاحب این کرسی اعلام آمادگی کردند.

حالا این نفرات از روز چهارشنبه براساس زمان‌بندی صورت گرفته، در جلسات غیرعلنی شورا حضور خواهند یافت تا در زمان بیست دقیقه‌ای نسبت به ارائه رزومه کاری و برنامه های خود اقدام کنند.

براساس گفته حبیب فتحی سخنگوی شورای شهر اردبیل از روز چهارشنبه هر روز 4 نفر برحسب حروف الفبا به ارائه برنامه‌های خود برای شهر اردبیل اقدام خواهند.

حال با تمام شرایط به ظاهر مساوی برای کاندیداها، اما به نظر می‌رسد برخی افراد شانس بیشتری برای جلوس بر صندلی شهرداری دارالارشاد دارند؛ البته به شرطی که در آتی اتفاق خاصی نیفتد و اعضای شورا بر گزینه‌ای غیر از 16 داوطلب، اجماع نکنند.

جواد زنجانی؛

جواد زنجانی فرماندار فعلی اردبیل را باید جدی‌ترین گزینه شورا برای شهرداری نام برد.

چهره‌ای که بعد از حضور چند دوره‌ای در شورای شهر و نیز تکیه زدن بر صندلی فرمانداری اردبیل، حالا خیلی دوست دارد که موقعیتی جدید را تجربه کند؛موقعیت و جایگاهی که شاید بابی باشد برای جایگاه‌های به مراتب بالاتر.

زنجانی به لطف حواشی ایام انتخابات طرفداران دوآتیشه هم در بین شورایی‌ها دارد وحالا با توجه به فضای حاکم در شهر، بسیاری بر این باورند که کفه ترازوی زنجانی برای تصدی گری شهرداری اردبیل بسیار سنگین‌تر از 15 کاندیدای دیگر است.

حمید لطف‌اللهیان؛

حمید لطف‌اللهیان شهردار سابق اردبیل نیز از گزینه‌هایی است که در بین اعضای شورای شهر طرفدارانی دارد.

البته اگر مروری بر دوران حضور لطف اللهیان در شهرداری اردبیل داشته باشیم آن چیزی که بیش از هرچیزی خودنمایی می کند"حواشی" است.

از مورد ضرب و شتم قرار گرفتنش توسط همسر یکی از اعضای شورای چهارم تا رفت و برگشت جنجالی اش در همین دوره و در نهایت عدم رای اعتماد شورای پنجم برای حداقل سرپرستی شهرداری اردبیل در دوره پنجم و کمپین‌هایی که به راه افتاد.

البته لطف اللهیان در قیاس با سایر کاندیداهای شهرداری اردبیل شرایط ویژه‌تری نیز دارد؛ این چهره در کنار داشتن طرفداران پروپاقرص در بین اعضای شورا، مخالفان پرو پاقرصی نیز دارد.

حامد عاملی؛

حامد عاملی رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان که حالا او نیز توانسته خود را به عنوان جدی ترین گزینه شهرداری معرفی کند.

مدیری توانمند و با برنامه که در بین شورانشینان نیز حامیانی دارد.

برخلاف لطف اللهیان، آن چیزی که عاملی را از دیگر کاندیداها متمایز می کند " بی‌حاشیه" بودنش است.

عباس کریمی؛

عباس کریمی مدیرکل سابق شرکت غله و خدمات بازرگانی استان؛ که او نیز  خود را به عنوان گزینه نسبتا جدی برای شهرداری اردبیل معرفی کرده است.

البته بسیاری مطرح شدن نام کریمی به عنوان گزینه جدی شهرداری را به لطف حضور برادرش در مجلس شورای اسلامی می دانند اما اگر مروری بر رزومه‌کاری عباس کریمی داشته باشیم، باید از او به عنوان مدیری کاربلد و موفق یاد کرد.
شاید بتوان از طرفداران کریمی به عنوان پایه گذاران ایجاد "کمپین" نیز یاد کرد.

 البته در بین دیگر کاندیداهای تصدی‌گری شهرداری اردبیل بودند افرادی از جمله فرید صالحی عالی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل که اتفاقا در دوره چهارم شورا از گزینه‌های مطرح برای این پست بود و نیز علی نظری شیخ احمد مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان، که به نظر شانس کمتری برای تصاحب کرسی هدایت شهرداری اردبیل دارند.

در هر حال هرآنچه که این روزها در محافل عمومی و رسانه ها و فضای مجازی بیان می شود تنها براساس گمانه‌زنی ‌هاست و انتظار می‌رود منتخبین شورای شهر، در فضایی با آرامش و بدور از هر گونه سیاسی‌کاری، هرآنکس که توان توسعه شهر را دارد به عنوان شهردار اردبیل انتخاب کنند.

یادداشت از: مصطفی محمدی

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

 

 

ارسال نظر