تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27766
تاریخ انتشار : ي, 1396/04/11 - 18:09

با وجود رونق گردشگری در اردبيل، اما منطقه مغان با وجود داشتن جاذبه هاي طبيعي و تاريخي، نتوانسته‌ است از ظرفیتی که دارد به خوبی استفاده کند.

به گزارش آران مغان، استان اردبیل همواره یکی از استان های توریست پذیر و گردشگری در سطح کشور می باشد که خصوصا در ایام تعطیلات مسافران و گردشگران زیادی برای بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی به این استان سفر می کنند که بیشترین سفر را به مرکز استان و شهرهای نزدیک به آن دارند.

طبق آمار تعداد این مسافران و گردشگران سالانه به حدود سه تا پنچ میلیون نفر هم می رسد که در جذب این همه تعداد مسافر رسانه ها بخصوص صداوسیما نقش اساسی دارد چرا که برای شناساندن ظرفیت گردشگری یک منطقه اطلاع رسانی کافی در مورد ظرفیت های گردشگری ان منطقه یکی از اولویت های مهم است.

اما چرا منطقه مغان که جز منطقه بزرگ استان اردبیل محسوب می شود و شامل سه شهرستان پارس آباد، بيله سوار و گرمي بوده و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بیشتری نیز  هست در جذب گردشگر موفق نبوده است؟

یکی از دلایل بي توجهي به جاذبه هاي مغان می تواند این باشد که در مورد ظرفیت گردشگری منطقه آنطور که باید در شٲن این منطقه (مغان) باشد در رسانه ها به آن پرداخته و شناسانده نشده است به طوری که حتي بیشتر مردم استان خودمان نیز هنوز هم ناشناخته بوده و تا كنون هست. و در این بین رسانه های استان بخصوص صداوسیمای استان همراه با مسٸولان می توانند نقش به سزایی در شناساندن ظرفیت گردشگری منطقه مغان داشته باشند.

همانطور که چندین و چند سال  است این کار را در مورد بعضی مناطق و شهرهای استان انجام داده اند و به آنها کمک کردند که در حوزه گردشگری یا همان جذب مسافر و گردشگر نه تنها در سطح استان و حتی کشور موفق باشند. زيرا كه که الان گردشگری یا توریسم به عنوان یه صنعت در دنیا شناخته می شود که علاوه بر تاثیر اقتصادی می تواند در این سیل عظیم بیکاری کشور زمینه ساز اشتغالزایی نیز شود.

در آخر امیدواریم مردم عزیز منطقه مغان از این صنعت محروم نباشند و به حق خود برسند.

*جعفر فرجي

انتهاي پيام/

 

دیدگاه‌ها

ساحل آراز بهترین محل گردشگری است.باید به بخش خصوصی داد و امنیت انتظامی هم برقرار باشد.در تفرجگاه یک کیوسک نیروی انتظامی هم بگذارید تا اراذل و اوباش در ان جولان ندهند.

چی مشد اگه دولت تدبیر و امید مغان رو منطقه آزاد تجاری میکرد
ارسال نظر