///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23179
تاریخ انتشار : ش, 1395/01/07 - 12:08

منطقه مغان با این وضعیت می تواند در جذب گردشگر و اشتغال زایی به لحاظ شرایط خوب آب و هوایی نقش آفرینی کند به شرط اینکه عدالت و مساوات در معرفی آن باشد.

علي رضا ارژنگي روزنامه نگار و فعال رسانه اي شهرستان پارس آباد در يادداشتي براي آران مغان نوشت: ضمن تقدير از اطلاع رسانی خوب و بموقع آران مغان در مورد آثار باستانی منطقه همیشه سر سبز دشت مغان بخصوص در عید و در تعطیلات نوروزی. بايد به اين نكته اشاره كرد كه همان طوریکه در اين سايت خبري نيز به آن اشاره شده مسوولان شهرستانی، استانی و حتی کشوری تا به حال به وضعیت این همه آثار باستانی رسیدگی جدی و در خور و در شان این مردم ولایی بعمل نیاورده اند.

بعنوان مثال سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و صدا و سیمای مرکز استان اردبیل یکی از رسانه های ملی بوده و از معرفی منطقه مغان در طول تعطیلات و در عید نوروز کوتاهی می کنند و از توانمندی های مغان از جمله زیبایی های رود خانه پر آب ارس، مزارع و باغات مکانیزه میوه، شرکت های کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس و جنگل ها و گونه های منحصر بفرد رودخانه ارس وتالاب ها یا قلعه اولتان و تپه نادر، 32 طایفه عشایر ایل سون مغان و آبشار و چهل پله نزدیکی شهر پارس آباد و شهرک شهید آیت اله غفاری مغان و سد انحرافی (سد میل و مغان) در شهر اصلاندوز و سایر جاذبه های دیدنی و تاریخی و طبیعی فراوانی که در شهرستان مرزی پارس آباد مغان وجود دارد را برای گردشگران معرفی نمی نماید.

جالب است كه اين آثار برای مردم کشورمان و حتی برای مردم هم استانی هایمان نا شناخته و گمنام مانده است و فقط در طول شبانه روز صدا و سیمای مرکز اردبیل در معرفی این شهرها (اردبیل و سرعین) نه اینکه در فصل تعطیلات نوروزی، بلکه در فصل زمستان نیز در برنامه های خود قرار میدهد؛ فارغ از اينكه اشاره اي به معرفي مغان كرده باشد.

هم اکنون اکثر استانها و شهرهای کشورمان و حتی مرکز استان اردبیل بعلت شرایط نا مساعد جوی و حاکم شدن سرما ، بارش برف و باران و حتی یخبندان بوده و بنابه گفته رییس پلیس راه کشور نزدیک به 200 نفر از هموطنان مان در جاده های مختلف بعلت شرایط بدی آب و هوا جان خودشان را از دست دادند و صدها نفر نیز زخمی و روانه بیمارستانهای کشور شدند این در حالی است منطقه مغان با این وضعیت می تواند در جذب گردشگر و اشتغال زایی به لحاظ شرایط خوب آب و هوایی نقش آفرینی کند به شرط اینکه عدالت و مساوات درمعرفی آن باشد. و ...؟

در حالي كه شهر پارس آبادمغان با آب و هوا و مكان بكر گردشگري اش آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است؛ شرايط نامساعد آب و هوايي شهر اردبيل باعث شده كه مسافران و گردشگران نوروزي در اين شهر نسبت به سال گذشته كاهش داشته باشد، بطوري كه روز گذشته قادر تقی‌زاده معاون گردشگری میراث فرهنگی اردبیل در جلسه ستاد خدمات سفر اين استان به اين موضوع اذعان كند كه از 27 اسفند تا 5 فروردين ورودی گردشگران به استان اردبیل در تعطیلات نوروزی بعلت سرد بودن هوا و بارش‌های برف و باران به نسبت سال گذشته 23 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

بی عدالتی و حق کشی مسئولان اردبیلی به همه شهروندان مغانی ها ثابت شده است...

قلعه اولتان و حاشیه ارس که در حصار ماموران است. شهرک غفاری هم دیگر جاذبه ای ندارد. بازارچه مرزی هم که نداریم. داخل شهر شبیه شهرهای جنگ زده استمردم واسه چی بیان پارس آباد

منم با نظر آقای گالان موافقم اول باید حداقل ظاهر جنگ زده شهر سروسامان داده بشه بعد مهمون دعوت کنیم شهرمون والا همین چندتا فامیل و آشناهای شهرهای دیگم میان شهرمون میمونیم چی و کجای شهر رو نشونش بدیم؟ البته اینم نباید نادیده بگیریم ک همین شهر با این امکانات فعلیشم توسط رسانه های استانی نادیده گرفته میشوند.یک همت و همدلی باید...

اقاي سردبير من سواد ندارم بي سواد هستم ولي به يك نفر گفتم بنويسه برادران........ چيزي نگذاشته در قلعه اولتان

من به عنوان یک شهروند از مسعولین میخوام بپرسم که چرا قلعه اولتان و تپه نادر در حصار معموران دولتی میباشند؟ لطفا" یکی جواب بده؟
ارسال نظر